Protiklady se přitahují

Únor 26, 2018Šárka
Oba dva jsme tak strašně moc rozdílní, že nám okolí moc velkou šanci nedávalo. 

Když jsme si ve škole na psychologii zkoušeli jakýkoliv test ohledně partnera, vycházel mi pokaždé klidný typ. Jsem extrémní introvert a nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla žít s extrovertním přítelem. Snila jsem o klidných chvílích, o společných uměleckých zájmech a o večerech, kdy si každý čte svou knihu. Ovšem tyto mé představy jsem hodila za hlavu ve chvíli, kdy jsem se začala stýkat s Ondrou. Díky němu jsem zjistila, že dokážu být s člověkem, který je velmi rozdílný než já. 
Ondra je velký extrovert. Miluje společnost a vždy byl středem pozornosti. Kamkoliv přijde, tam o něm všichni ví. Vždycky jsem obdivovala jeho odvahu, že přijde k jakékoliv skupince, kde nikoho nezná a začne se bavit. Umí si vytvořit spoustu kamarádů během jednoho večera. Je příšerně ukecaný a pracovitý, také má pořád energii a dobrou náladu. Navíc umí vařit, a i přes všechny moje nálady je na mě pořád hodný.
Zato já jsem úplný opak. Nesnáším, když jsem na nějaké akci, kde nikoho neznám. Cítím se nesvá a většinou jdu někam, kde je klid a nikdo o mně neví. Mám jen pár kamarádů a těžko se seznamuji. Jsem líná, celý den bych klidně prospala, moc nemluvím, těžko dávám najevo své emoce, neumím vůbec vařit a mé nálady se několikrát za den změní.

Ze začátku měl Ondra trochu problém, než mě pořádně poznal a zjistil, kdy jaká jsem, ale teď už jen podle mého výrazu pozná, co se děje a co je špatně. 
Nakonec bych řekla, že se navzájem doplňujeme a učíme se. Učím Ondru občas se zastavit a odpočinout si, on mě zase nutí chodit na procházky. Vypráví mi o různých specialitách, které uvaří a já mu vyprávím o knihách, které chci přečíst, o památkách a místech, které chci navštívit. Díky němu možná některá místa i navštívím, protože mě k tomu konečně dokope. A přesně někoho takového jsem potřebovala. Nakonec zjišťuji, že nechci žádného klidného kluka, který bude úplně stejný jako já. Potřebuji někoho, kdo mi bude dodávat energii a nutit mě k určitým věcem, které mě dělají šťastnou. A přesně takový Ondra je. I když mu dělá trochu problém si zvyknout na to, že nemám ráda lidi a někdy mě vodí do společnosti, kde se necítím dobře, tak se o mě stará jako o princeznu.


Komentáře (5)

 • Anonymní

  Únor 26, 2018 at 19:05

  Taky jsem to tak chtěla. Přítele, který by rád četl a měl rád procházky přírodou. Takový klidný typ. No a já introvert mám extroverta. A taky pořádného. Hlasitého, všude je ho plno, rád zpívá (falešně) a tančí (jako blázen). Tak ze začátku to byly trochu boje. Snažil se pochopit, že to někdo nemá stejně. Že nejsem stydlivá, ale opravdu ty zábavy a diskotéky nemám ráda a unavuje mě hluk a spousta lidí. Necítím se dobře. Nakonec jsme se naučili dělat kompromisy. Někdy koukáme na filmy, hrajeme hry, jindy jdeme jednou za čas na zábavu. Ví, že mě nemá nutit tančit na rychlé písničky a skákat, ale na pomalé mě bere s sebou. Snažím se najít na tom něco, co by mě taky bavilo. Tak se těším na tombolu a jiné věci. Jednou za čas se mu to snažím dopřát. Jinak bowling, kino, večeře, kamarádi,.. s tím problémy nemám. 😀 😀 Ale ideální je stejně víkend, kdy jsem zabořená nejlépe v posteli s knihou.

 • Michaela Šorelová

  Únor 27, 2018 at 16:50

  My s přítelem máme stejné názory, ale naprosto odlišný vkus (jak hudební, tak módní), já mám ráda cestování, on ale ne, takže jezdím na výlety s kamarádkami, nebo mamkou apod. Ale i tak nám to klape! 😀
  Deep In My Forest

 • Aires´s world of books

  Únor 27, 2018 at 22:15

  Moc pěkný článek 🙂 Je vidět, že se krásně jako protiklady doplňujete a je mezi vámi harmonie 🙂 My s přítelem jsme tak dost rozdílní, i když ne možná tolik 😀 Já jsem introvert, nad vším dlouho přemýšlím a mám ráda čas na relax. Za to přítel je extrovert a trochu pošuk, který nejdřív jedná a pak přemýšlí 😀 Takže občas je to vážně zajímavé 😀

 • Jane Hepburn

  Únor 28, 2018 at 19:42

  Ako keby som čítala o našom vzťahu! Ja som tiež taký introvert, minimálne v skupine ľudí, ktorých nepoznám, neviem sa len tak začať s niekým baviť. Okrem toho som trocha nervák a moja nálada sa dokáže prudko zmeniť. On je maximálne racionálny a ja si zasa žijem na svojom obláčiku a som taký snílek 😀 No myslím si, že pokiaľ je to v takejto rovine, je to dobre a dvaja rozdielni ľudia sa navzájom v niektorých veciach práveže dokážu potiahnuť a uzemniť.

 • Katrin Svobodová

  Březen 11, 2018 at 19:00

  Krásný článek. My s přítelem jsme taky každý z jiného světa. Nikdy bych si nepředstavovala, že budu s někým jako je on. Ale od prvního dne jsme věděli, že chceme být spolu a snažili jsme se tomu druhému vyjít vstříc, i když jako labilní typy (oba dva máme hodně rysů cholerika) jsme občas válčili "na nože". Každopádně se milujeme a i když jsme v mnoha věcech rozdílní, nedokážeme si život bez toho druhého představit.
  jsem Katrin

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Kousky z mé minulosti

Leden 21, 2018

Další článek

Jak jsme hledali náramky z přírodních materiálů

Březen 3, 2018