notebook s diářem

Jak převést blog z Bloggeru na WordPress

Květen 15, 2019Šárka

Nedávno jsem zveřejnila článek, ve kterém jsem vám popisovala můj boj s převáděním blogu z Bloggeru na WordPress, nakonec ale vše dobře dopadlo a já již několik měsíců pracuji ve WordPressu a jsem moc spokojená. Nakonec jsem si přesunula také své portfolio! 🙂 A protože jste měli zájem o návod, jak vlastně svůj blog převést, připravila jsem si pro vás podrobný článek.

Mé domény a hosting mám již pár měsíců registrovaný u Wedosu, tudíž se celý návod bude odehrávat v jeho prostředí. V případě, že máš doménu nebo bys chtěla mít hosting u někoho jiného, tak si myslím, že postup bude dost podobný. Jen prostředí bude trochu jiné a budeš se tedy muset zorientovat. Ovšem věřím, že to společně všechno zvládneme. Tak pojďme na to!

1. Nejdůležitější věcí je stáhnutí celého obsahu blogu do počítače. To provedeš v Bloggeru v nastavení a v kategorii jiné. Tam zvolíš zálohovat obsah a vše si do počítače uložíš.

blogger

Teď můžeme přejít na další krok, u kterého bude záležet na tom, zda už doménu koupenou máš nebo ne. U tohoto návodu je totiž důležité, abys měla zaregistrovanou svou vlastní doménu. Jak to udělat? Podívej se do mého předchozího článku Jak si založit vlastní doménu.

Pokud jsi neklikla na uvedený odkaz a jsi stále na této stránce, znamená to tedy, že máš již doménu zaregistrovanou. Můžeme tedy pokračovat dál.

2. Otevři si na Wedosu záložku s názvem webhosting a na konci stránky najdi tlačítko objednat webhosting.

3. Zadej si do políčka název tvé domény, u které chceš hosting zřídit.

4. Zaškrtni No Limit, který ti bude na tvůj blog stačit. Dále doporučuji zaškrtnout zakoupení HTTPS, které je v dnešní době u stránek velmi důležité! Spousta webovek HTTPS nastavené nemá a to je velká chyba. Pokud HTTPS budeš mít nastavené, znamená to, že je tvá stránka bezpečná a vyhledávače tě upřednostní před těmi, kteří mají jen HTTP.

postup ve wedosu

5. Také si pohlídej, abys měla zaškrtnuté nejnovější PHP (v našem případě je to PHP 7.3). Zaškrtni dále políčko s nastavením záznamů na DNS serverech, které zajistí to, že se tvá doména přesměruje na hosting. Následně odškrtni souhlas a všechna prohlášení a můžeš pokračovat.

postup ve wedosu

Na následující stranu se s tebou už nedostanu, protože bych musela zaregistrovat nový hosting. Ale nemusíš se bát, následně tě čeká jen zadávání údajů, které budou potřebovat pro fakturaci.

Teď se můžeme přesunout k části, kde si nastavíme WordPress.

6. Po přihlášení do Wedosu klikni na záložku webhosting. Na této záložce se ti objeví tabulka s doménou, u které máš hosting zřízený. Tu budeme potřebovat opravit, takže klikni na uvedenou adresu.

postup na wedosu

7. Na levém panelu vyhledej záložku instalátor aplikací a tu si otevři. Klikni na ikonu WordPress a dej instalovat.

postup ve wedosu

8. Měla by se ti objevit tabulka, do které si zadáš tvé přihlašovací jméno a heslo. Těmi se budeš přihlašovat do administrace WordPressu.

9. Nesmíme zapomenout na zakoupené HTTPS a nastavit si ho. Opět se přesuneme do levého panelu a klikneme na záložku HTTPS. Měla by se ti objevit tabulka, která umožní rychlé nastavení. Stačí jen kliknout na rychlé nastavení a tím tvá práce s HTTPS končí. 🙂

postup ve wedosu

Po dokončení těchto kroků tě čeká práce s WordPressem, hurá!

10. Do administrace WordPressu se dostaneš tak, že zadáš adresu své domény a za lomítko napíšeš wp-admin. (www.zkouska123.cz/wp-admin)

11. Po přihlášení musíš stáhnout plugin, který zařídí, že si celý obsah blogu přesuneš do WordPressu. Otevři si záložku pluginy a klikni na instalace pluginů. Do vyhledávače zadej Blogger importer a instaluj si ten, u kterého je červená šipka. Poté je potřeba plugin aktivovat.

postup ve wordpressu

12. V levém panelu najdi záložku nástroje a klikni na import. Najdi Blogger a klikni na spustit import. V počítači vyhledej soubor, který jsme stahovali na začátku tohoto návodu. Je možné, že ti to ihned na poprvé nahrát nepůjde, ale neboj se, zkus to tolikrát, dokud to WordPress nenainstaluje. Já osobně to musela nahrávat asi 3x.

postup ve wordpress

A je hotovo! Teď už je jen na tobě, aby sis vybrala šablonu, která se ti bude líbit a upravila si vše podle svých představ. 🙂

Pokud by se ti cokoliv nedařilo, můžeš napsat do podpory Wedosu, která ti se vším ihned pomůže. Sama jsem tam již několikrát psala a vždy mi pomohli. 🙂 Pokud by se ti z nějakého důvodu do podpory psát nechtělo, nebo do ní nemáš přístup, zanech mi svou otázku v komentářích a já se ti pokusím pomoci.

Tak WordPressu zdar! 🙂

Komentáře (2)

 • Marcela Pudichová

  Květen 17, 2019 at 09:43

  Tak to je přesně článek, který budu jednoho dne potřebovat. Taky mám v plánu se přestěhovat z bloggeru na wordpress s vlastní doménou i hostingem. Sice teď na to nemám moc času, ale doufám, že se brzy k tomu dostanu. Tvůj článek mám v záložkách. Díky za něj 🙂

  1. Šárka

   Květen 18, 2019 at 06:41

   Tak to jsem moc ráda, že se ti bude hodit! Pak se nezapomeň pochlubit, až ho převedeš, ráda se podívám. 🙂

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

psaní na notebooku

Jak na vlastní doménu

Květen 11, 2019

Další článek

Dívka držící knihy

Můj první Svět knihy 2019

Květen 18, 2019