Kousky z mé minulosti

Leden 21, 2018Šárka
Musela jsem se zase o své myšlenky podělit. Tentokrát o trochu osobnější myšlenky.


Už druhý týden nemohu v noci spát. Neustále se převaluji, nebo se každou půl hodinu probouzím a nemohu znovu usnout. Jakmile se objeví takové problémy se spaním a vy se v noci nudíte, začnou se vám v hlavě hromadit myšlenky. A právě proto jsem začala přemýšlet nad svou minulostí.

Abych si své vzpomínky trochu podrobněji vybavila, obnovila jsem si ask.fm. Nervózně jsem otevřela svůj profil, kde se nacházely odpovědi na otázky nebo vzkazy, a začala jsem číst. Jak mi bylo? Hrozně. Stydím se za to, jaká jsem dřív byla. Když se ohlédnu za svou minulostí, vidím spousty vzpomínek. Některé vzpomínky jsou krásné a ráda si je připomínám, ovšem stále převažují ty špatné vzpomínky. Sice jsem měla spoustu kamarádů a každý mě v našem městě znal, ale byla jsem jiná. Hodně jiná, než jsem teď. Byla jsem zlá, povyšovala jsem se nad všemi a předváděla jsem se. Hlaveň jsem nebyla vůbec šťastná. Teď si možná vybavujete, jaká jsem byla. Určitě byli mnohem horší lidé, ale teď, když jsem vyspělejší a ohlížím se za tím, tak si sama sobě přiznám, že jsem byla opravdu hrozná.

Řekla bych, že jsem si svou pubertu užila v průběhu dvou let. V 15ti jsem měla bandu kamarádů, se kterými jsem byla každý den. Byla neuvěřitelná sranda a zažili jsme spoustu nezapomenutelných zážitků. Znala jsem spoustu lidí a nebyla jsem moc často doma. Milovala jsem společnost. Řekla bych, že jsem se v tomto období hledala. Když jsem byla mladší, měla jsem ráda svůj klid. Pak to nějak zmizelo a byla jsem neustále mezi lidmi. Nikdo by do mě neřekl, že bych někdy v budoucnu byla extrémní introvert.
V 16ti jsem si našla svou první lásku. Lásku, před kterou mě všichni varovali a já neposlechla. A i když to byla má první láska, nedala mi nic. Jen mi ukázala, jak vám někdo dokáže lehce ublížit. Právě tato zkušenost mě akorát přinutila k tomu, že jsem nakonec nikomu nevěřila a zůstala jsem raději dva roky sama. Nedokázala jsem k sobě někoho pustit, bála jsem se. V průběhu těchto dvou let jsem se také konečně našla, zjistila jsem, kdo doopravdy jsem a neměla jsem zapotřebí si na někoho hrát.
A jak to dopadlo s mými kamarády? Nejsme v kontaktu. Změnila jsem se. Vlastně všichni se změnili. Naše názory se rozcházejí. Například já jsem se našla v pohodlném oblékání, zatímco někteří řeší značky, aby měli co nejdražší oblečení. Já jsem se rozhodla být upřímná, zatímco někteří v přetvařování pokračují. Mohla bych pokračovat dál a dokázala bych tu vyjmenovat celý seznam. Ale tohle je život, lidé přicházejí a zase odcházejí.

A jaká jsem vlastně teď? Řekla bych, že vyspělá. Kamarádů mám hrstku, zato jsou to ti praví. Mám úžasného přítele, který se v mé minulosti jednou objevil a snažila jsem se mu vyhýbat. Nakonec se ukázalo, že jediný, kdo mi pomohl částečně na minulost zapomenout, je právě on. Právě on byl ten, kterého jsem k sobě zase pustila trochu blíž. Ukázal mi, jak má vypadat láska. Za tohle všechno, co právě teď mám, jsem vděčná. Jsem šťastná, plním si sny a mám okolo sebe ty nejdůležitější.

Komentáře (4)

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Přírodní domácí mýdla

Leden 14, 2018

Další článek

Protiklady se přitahují

Únor 26, 2018