Tom Odell

Koncert Toma Odella

Leden 28, 2019Šárka
Minulý rok, někdy po letních prázdninách, na mě vyskočilo upozornění, že se Tom Odell opět chystá do Prahy. A jelikož já Toma poslouchám několik let a vždycky jsem se na něj chtěla jet podívat, neváhali jsme s Ondrou ani minutu a ihned objednali lístky. Ovšem na den koncertu jsme museli počkat skoro půl roku.

Koncert se konal 23.ledna, a protože se zároveň konalo i zkouškové, byl to super odpočinek jak pro mě tak i pro Ondru. 
Před koncertem jsme se s Ondrou lehce dohadovali, v kolik bude nejlepší vyrazit. Nakonec jsme se ale dohodli, že bude lepší, když vyrazíme dřív. Jakmile jsme dorazili na místo, oba dva jsme uznali, že jsme udělali dobře. Fronta byla totiž až za budovou Forum Karlín a navíc venku zrovna pěkně mrzlo. Naštěstí fronta postupovala rychle dopředu a my jsme brzy byli vevnitř. Forum Karlín jsem navštívila poprvé a musím říci, že vypadá moc hezky.

Po rozhlédnutí jsme zhodnotili, že si půjdeme stoupnout na balkon. Bylo tam méně lidí, ze shora uvidíme mnohem lépe než ze zdola a především se tam nemusíme mačkat. Sice jsem neměla ideální dálku na focení, ale to mi moc nevadilo. Pro mě jako pro introverta bylo důležité, aby se na mě nikdo nemačkal, nestrkal do mě a já si mohla koncert v klidu  užít.

Jako předkapela se nám představila Jane’s party. Slyšela jsem o ní poprvé, ale musím říci, že některé písničky mě zaujaly. Ovšem ne tak moc, abych si je stáhla a poslouchala na cestách. Po pěkném vystoupení Jane’s party nadešel čas, kdy jsme všichni natěšení vyčkávali, až na pódium přijde Tom Odell. Netrvalo dlouho, světla se rozsvítila a my jsme mohli vidět, jak Tom sedí u klavíru a začíná hrát písničku Jubilee Road, tedy písničku z nového alba, které nese stejný název. Zaujalo mě, že na začátku hrál spíše pomalejší a klidnější písničky. Avšak od půlky koncertu hrál už jen rychlejší, u kterých se dokázal pořádně vyřádit a fanoušci s ním. Užívala jsem si jeho “mlácení” do klavíru, kdy hrál naprosto senzačně. Nechybělo ani házení stoličkou, tou hodil dokonce 3x, odhození stojanu na mikrofón, nebo lezení po klavíru. Moc se mi líbila skupina fanoušků, která stála hned u pódia a Tomovi během koncertu podala album s fotkami českých fanoušků, ale také při předposlední písničce Another love vytáhli nafouknuté balónky ve tvaru srdíčka a mávali s nimi. Byl to senzační zážitek!

Jak bych celý večer tedy zhodnotila? Rozhodně na jedničku s hvězdičkou. Koncert se mi moc líbil, byla jsem po něm plná energie. Ondra na tom nebyl jinak a koncert se mu také líbil, i když Toma poslouchá jen občas se mnou. Byla jsem ráda, že se objevily i starší písničky, které mám ráda. Mohla jsem si zazpívat z plných plic. Pro mě to byl splněný sen a jsem ráda, že Ondra byl na koncertě se mnou. Tom je plný energie, navíc koncert byl ve větším sále, žádný obrovský koncert, takže to vše mělo přátelskou atmosféru. Bylo to mnohem lepší než na festivalu či na koncertu v obrovské hale. Také mě překvapilo, kolik tam bylo lidí různého věku. Čekala jsem, že tam budou jen samé mladé holky, ale byly tam i starší ročníky. A velké plus dávám tomu, že mnoho holek tam bylo se svým přítelem, což je podle mě moc hezké. 🙂

Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo chování některých lidí. Jelikož jsme stáli na balkónku, měli jsme přehled o většině lidí pod námi. Zároveň jsme stáli nad těmi, kteří ukončovali dav u pódia, a právě většina z nich celý koncert jen prokecala, takže jakmile Tom nezpíval a nic nehrálo, šlo hrozně slyšet, jak se dole vybavují. Dále mě zaujala jedna paní, která stála asi se svým manželem kousek od nás. Manžel koncert alespoň pozoroval, ovšem jeho manželka byla celou dobu otočená k pódiu zády, byla opřená o rameno svého manžela a tvářila se, jak kdyby tam byla za trest. V tom hloučku pod námi také stál nějaký chlap, který několikrát v průběhu vystoupení vykřikoval vulgární slova. Snažila jsem se všechno tohle nevnímat, protože jsem si nechtěla kazit koncert, ale něco přehlédnout nešlo. Mrzí mě to. Proč lidé chodí na koncert, který je nezajímá?

Jinak byl koncert krásný. Čekala jsem na tento moment několik let, protože jsem se nikdy neměla jak dostat na jeho koncert. Letos se mi to povedlo a já musím říct, že je to skvělý zážitek v novém roce. Budu na něj vzpomínat moc ráda, bylo to nezapomenutelný.

PS: Na videa z koncertu se můžete podívat tady. Je jich tam hned několik. 🙂


Komentáře (9)

 • remesovapavlina

  Leden 28, 2019 at 19:00

  ❤️ Moc hezký článek

 • Pavla Kopuletá

  Leden 29, 2019 at 13:31

  Já byla jen na dvou koncertech – Ennio Morricone a Hans Zimmer. Opravdu zážitek a doporučuji všem! Byli jsme sice jen v O2 areně, přesto jsem si ale dala záležet a vyšla si v šatech a přítel v obleku. Co mě ale dojalo bylo to, že jsme byli jediní a všichni ostatní byli v riflích a někdo dokonce i v teplácích!!!
  All my cosmetics

 • Šárka K.

  Leden 29, 2019 at 14:56

  Děkuju. 🙂

 • Šárka K.

  Leden 29, 2019 at 14:58

  Ani jednoho neznám, ale podívám se. 🙂 Oblečení řeším pokaždé, když jdeme do divadla. Udivuje mě, kolik lidí přijde v teplácích. Mě rodiče vždy učili, že do divadla šaty/sukni a u chlapů když už rifle, tak k tomu pořádnou košili. 🙂

 • Anna Skoumalová

  Leden 31, 2019 at 18:59

  Jee, na koncertu jsme byla a sdílím stejný zážitky 🙂 to, že se tam najdou lidi, kteří jdou jako něčí doprovod, už tak bohužel je. Ale říkám si, proč lidi buď nevezmou někoho, koho to zajímá a nebo nejdou sami 🙂 taky jsem původně měla jít :). Jinak jsem se do Toma zamilovala ještě víc a od koncertu prakticky nic jinýho neposlouchám :D.

  PS: Stála jsem přímo tam u zvukaře, kam přišel přes celej dav zazpívat Hold Me těsně kolem mě 😀 ♥

  1. admin

   Únor 5, 2019 at 16:13

   Také ho od té doby poslouchám snad častěji, než dřív. 😀 Přítel to samé. 🙂

 • Deni

  Únor 9, 2019 at 17:41

  Mám ráda články ze života. To mu připomnělo, že bychom měli také někam zajít. 🙂

 • Annie Reprobate

  Únor 10, 2019 at 10:52

  Já nesnáším davy, tak na koncerty nechodím, ale závidím ti. ♥

  1. Šárka

   Únor 10, 2019 at 10:56

   Také je snáším hůř, ale měli jsme opravdu štěstí, že nahoře žádné davy nebyli a měla jsem klid si koncert užít. Škoda, že to takhle nejde vždy. 🙂

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

sparkle moments

Řetízky plné lásky: Sparkle moments

Leden 12, 2019

Další článek

Zamilovaný pár

Jak to kluci s námi nemají jednoduché

Únor 15, 2019