počítač

Kam se poděla stará dobrá soutěž Czech Blog Awards?

Prosinec 2, 2018Šárka
Soutěž Czech Blog Awards se letos vytratila bůhví kam. Objevila se zde novinka a to Czech Social Awards. Soutěž byla několik měsíců prezentována. Jakmile se otevřelo nominování, těšila jsem se, že nominuji své oblíbené blogerky. Bohužel na mě vyskočilo upozornění, že mé zvolené blogy nemají nad 10 tisíc sledovatelů, tudíž je nemůžu nominovat. Což mě velmi zaskočilo, protože Czech Blog Awards byla výjimečná právě tím, že jsem zde objevila mnoho nových blogerů, kteří ještě neměli tolik fanoušků. Vlastně jsme díky soutěži objevili mnoho nových tváří blogerského světa. Jen jsem seděla za počítačem a podivovala jsem se nad tím, proč najednou taková pravidla. Rozhodla jsem se, že pro letošní ročník odmítám pro kohokoliv hlasovat. Prostě jsem věděla, že se do finále dostanou samé známé tváře.
 
Včerejší finálový večer se vysílal v televizi a já si řekla, že se tedy alespoň podívám na předávání cen. Samozřejmě jak jsem si myslela, všechny kategorie byly obsazeny známými tvářemi. Ovšem ještě větší překvapení bylo to, že tam byli všichni, kteří natáčí na youtube. Nejsem si vědoma, že byl nominován někdo, kdo se věnuje pouze blogu. Takže vlastně ti, pro které původně tato soutěž byla vytvořena, nakonec nominováni ani nebyli. Všichni, kteří tam byli, natáčejí na youtube. Žádný známější bloger se tam neobjevil (pouze Anie Songe a My Cooking Diary). To na mě nakonec působilo tak, že lidé jsou v dnešní době líní číst a raději se podívají na video. 
 
Samozřejmě se zde našli i ti, co natáčí na youtube a cenu si zasloužili. Nechci, aby zde vypadalo, že kritizuji ty, kteří na youtube natáčí. Jen mi prostě jde o princip toho, proč vlastně tahle soutěž vznikla. Všimla jsem si, že letos nebyla ve finále ani Tereza in Oslo. Ta by byla mezi nimi jediná, která se přímo blogování věnuje. 
 
Kategorie v soutěži byly také zvláštní. Přišlo mi, že ani vítězové nevěděli, za co vlastně tu cenu vyhráli. Většina starých kategorií se vymazala a daly se nějaké nesmyslné, o kterých doteď nic nevím. 
 
Velké překvapení pro mě přišlo na konci vysílání, kdy si fanoušci měli jít stoupnout k pódiu. V této části stáli pouze děti a mně to v tu chvíli tak nějak došlo. Naši scénu, tedy blogerskou, kde se věnujeme spíše psaní, sledují většinou lidé, kteří mají alespoň nad 17 let. Jsou dle mého názoru vyspělejší. Youtube scénu sledují děti pod 13, tudíž je jasné, že celou takovou soutěž ovládnou jen youtubeři. 
 
Nikdy jsem se do těchto velkých soutěžích nezapojovala a vlastně bych ani nechtěla. Vše už záleží jen na tom, jak moc hlasování propagujete. Blogerka roku byla o talentech. Czech social awards byla většinou o počtu dětí, kteří hlasovali. Raději se zapojím do malých soutěží, které se blogování opravdu věnují.
 
Jaký názor na nové Czech Social Awards máte vy?

Komentáře (10)

 • EM

  Prosinec 2, 2018 at 11:40

  Já jsem na to upřímně Koukala jen proto, jestli vyhraje Markétka Frank. Její blog mam moc rada a čtu ho pravidelně 🙂
  Jinak musím se vším souhlasit!

  LITTLE THINGS FOR EM

 • Lenka

  Prosinec 2, 2018 at 19:00

  Já to nesledovala, jen jsem zběžně koukala na výsledky. Jsem ráda za Markétu Frank, je to milá slečna a její videa jsou uklidňující, pozitivní. 🙂 Aničku Šulcovou mám taky ráda, ale upřímně si nemyslím, že měla vyhrát všechny 3 kategorie. Třeba Instagramové profily znám i mnohem zajímavější. Taky se mi nelíbí, že hlasují hlavně děti, protože pak to samozřejmě vyhrávají ti nejznámější a vyhrají i v kategoriích, které by seděly spíše někomu jinému. Já mám osobně raději články než videa, takže by to měli mít lépe rozdělené.

  I am Lenka

 • Another Dominika

  Prosinec 2, 2018 at 19:31

  Z letošního ročníku mám dost podobné pocity.. Upřímně jsem tento nový koncpet moc nepobrala a kategorie mi přijdou takové hodně random, že mi asi úplně nedavájí smysl a kdybych chtěla hlasovat, tak vlastně ani nevím, podle čeho bych se v jednotlivých kategorií měla rozhodnout.. v minulých ročnících mi kategorie přišly mnohem přehlednější, jasnější a mnohem víc toho vypovídaly 🙂 A když jsem viděla, kdo vyhrál, tak jsem byla hodně zklamaná..

  Another Dominika

 • Andrea V.

  Prosinec 3, 2018 at 18:13

  Líbí se mi kategorie "fair play" a "inspirace a vliv" , a rozhodně by soutěži čerstvý vzduch prospěl. Optimalizovali to pro Instagram, s tím nic nenaděláme. Kategorie pro psané blogy jim pořád chybí 🙂

  Deníček blogerky

 • Veronika Kubálková

  Prosinec 3, 2018 at 18:55

  Já s tvým názorem na tuto soutěž souhlasím. Vzpomínám si na můj pocit, který jsem měla loni. Z ničeho nic mi přišla zpráva, kdy jejím obsahem byla gratulace k nominaci. Nebyla jsem doma, takže jsem měla možnost se podívat na to, o co jde, až večer.
  Když jsem zjistila o co se jedná, začaly mi téct slzy, že si mě někdo všiml, že se lidem mé články líbí.

  Letos? Nemáte 10 000.. nestačí to na nominaci…

  Všem výhercům gratuluji, zasloužili si to. Ale byla bych ráda, kdyby se svět dozvěděl i něco o těch, kteří známí nejsou a snaží se o takový úspěch také.

  Souhlasím, moc hezký článek.

 • Jana

  Prosinec 5, 2018 at 04:59

  Tak přesně s tebou naprosto souhlasím! Líp bych to ani neřekla. Je mi až smutno z toho, kam se to dostalo..odbočili špatným směrem. Co naděláme, holt to vynáší asi víc peněz, kdo ví. 🙂

 • Nela Procházková

  Prosinec 8, 2018 at 10:38

  Sledovala jsme to v televizi celou dobu a pro mě obrovské zklamání. Velmi by mě zajímalo, jak to bude probíhat další ročníky.. Jde to do háje :-((

  Přeji veselé a klidné Vánoce :)!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

 • Šárka K.

  Prosinec 9, 2018 at 08:25

  Blog Markéty Frank občas také navštívím, působí na mě hrozně mile a pozitivně, výhru jí přeji. 🙂 Jen je škoda, že také začala natáčet videa a nedrží se jen psaní. Spoustu blogerů začíná natáčet videa a blogy už jsou jen něco navíc.

 • Fojtina

  Prosinec 17, 2018 at 19:06

  Ahojky 🙂 Naprosto se s Tvým názorem ztotožňuji. Také jsem letos chtěla nominovat své oblíbené blogerky, ale bohužel… Jenom se bojím, že další roky půjdou ještě více do háje a primární koncept Czech Blog Awards se už nevrátí. 🙁

  Přeji krásné dny!

 • Miška

  Prosinec 18, 2018 at 18:44

  Úplně souhlasím, taky bych ráda zase poznala nějaké nové blogy a dala jim šanci vyniknout ��

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Všude samé změny

Prosinec 1, 2018

Další článek

element ohně s vědomím konce

Co jsem četla | Element ohně

Prosinec 10, 2018