Já a maturita

Květen 24, 2018Šárka
Poslední článek jsem napsala 15.4. 2018. Pamatuji si, že jsem ho psala dokonce ve spěchu, protože jsem cítila určitou povinnost. Potřebovala jsem ho napsat, abych měla jistotu, že jsem po dlouhé době opět něco zveřejnila. Kam jsem se ale potom schovala?

Rok 2018. Pro mě znamenal především stres kvůli maturitě. Připravovala jsem se na ní už od prosince, kdy jsem si vypracovávala všechny okruhy, abych je do začátku maturit měla hotové. Chtěla jsem být připravená a mít jistotu, že vše zvládnu, abych mohla plánovat další věci do budoucna. Bylo tolik nádherných plánů a já si moc přála, aby se nepokazily jen tím, že neudělám maturitu.
11.dubna nás čekala první část – tedy slohová práce z češtiny. Byl to šílený den. V tento den jsem slavila své 20. narozeniny, s Ondrou jsme slavili první výročí a já jsem zároveň psala první část maturitní práce. Nakonec jsem z této části měla vcelku dobrý pocit. Jsem zvyklá své články nechat chvíli “ležet” a potom je po pár hodinách přepsat, abych s nimi byla spokojená. Bohužel tady to nešlo. Ovšem, že jsem si v hlavě pořád říkala, co jsem mohla napsat jinak, ale nešlo to už vrátit.

Uběhlo pár týdnů, já jsem se skoro vůbec neučila, protože jsem si říkala, že to zvládnu. Vše jsem si jen pročítala. Nemá cenu se to učit zpaměti, do ústních to stejně zapomenete. Lepší je se pokusit určitou látku pochopit a dokázat o ní mluvit vlastními slovy.
2., 3. a 4. května následovaly didaktické testy a slohová práce z angličtiny. První můj špatný pocit – didaktický test z angličtiny. Zastavila jsem se u jednoho cvičení a bylo zle. Začal mi ubíhat čas a nedokázala jsem se soustředit tak, jako na začátku.

Po těchto 3 dnech plných důležitých testů mě čekaly dva týdny volna. To bych nebyla já, abych v průběhu těchto dvou týdnů neschytala 2x angínu a nakonec asi tři dny před ústníma reaktivovanou mononukleózu. Bylo toho na mě moc. Oslabená imunita z antibiotik, do toho stres. Sotva jsem mohla chodit, dýchat a zůstat vzhůru, ale odmítala jsem nejít na ústní zkoušky. Nakonec jsem tam těch 5 hodin vydržela. Musím se přiznat, že u posledních dvou zkoušek jsem začala usínat, cítila jsem jak jsem vyčerpaná – hlavním znakem reaktivované mononukleózy je totiž chronická únava. Ovšem štěstí jsem měla, že tyto poslední dvě zkoušky jsem měla naši třídní, takže jsme to zvládli nádherně.

Po náročných hodinách plných stresu jsme s holkami stály ve třídě před komisí a čekaly, jak jsme vlastně dopadly. Všichni úspěšně prošli. V ten moment ze mě spadl všechen stres a v hlavě se mi honilo tolik myšlenek. Začíná období plné změn. A snad jen těch krásných.

Jediná věc, která mě mrzí, je předávání maturitního vysvědčení. Tuto část budu muset bohužel vynechat, protože v ten den dělám přijímačky na vysokou školu.

Zkouška dospělosti je za mnou. Jsou to 3 dny, kdy jsem se dozvěděla svůj výsledek, ale zatím si to pořád neuvědomuji. A jediné co mám teď v plánu je dokoukat seriál, dopsat články a dočíst všechny knihy, které se mi v průběhu maturit nahromadily v knihovně.

Komentáře (5)

 • Dívka z lesa

  Květen 24, 2018 at 07:19

  Jak já ti závidím, že už to máš za sebou! Poslední tři ústní mě čekají v pondělí a já mám k učení už příšerný odpor a nevím co s tím mám dělat. 😀 Včera jsme s kamarádkou vypadly do města na skleničku, abychom přišly i na jiné myšlenky a dnes se opět pouštíme do učení. Příjemný článek, který mi dal naději. Šárko, hlavně si dejte dokupy zdravíčko, protože to je nejdůležitější. Hezký den 🙂

 • Karolína

  Květen 25, 2018 at 09:17

  Páni, ty seš chystala už od prosince 😀 Tak to tě obdivuju, já začala otázky vypracovávat asi až v únoru, ale maturovala jsem už před rokem 🙂
  Jinak nevím, mně osobně přijde matura fakt jako hrozná formalita, všichni říkali, jak je to těžký, ale mně to přišlo hrozně jednoduchý a to jsem přitom celý čtyři roky flákala a do školy pomalu nechodila 😀 😀
  Moc ale gratuluju a držím palce, ať se dostaneš na vejšku, kterou chceš 🙂

  Karolína & Maličkosti ze života

 • Anna Venkrbcová

  Červen 11, 2018 at 14:17

  Gratuluji k úspěšnému složení maturity! 🙂 Pro mě je to rok, co ji mám za sebou a pořád je to úžasný pocit. Ani jsem se nenadála a mám za sebou i prvák na vejšce, hrozné jak to utíká. Jsi šikula, že si to takhle zvládla i nemocí. Držím palce u přijímaček 🙂

  Jinak máš moc hezký blog, možná by tě zaujal i ten můj, budu ráda, když mě třeba budeš také ráda navštěvovat 😊 .

  TheWayByA

 • Kate P.

  Červen 13, 2018 at 16:00

  Úplně si představuji, jak jsme maturitu dělali my.:) Gratuluji.

  Somethingbykate

 • Kamča86

  Září 8, 2018 at 03:36

  Ahoj 🙂 opožděně gratuluji k úspěšně zvládnuté maturitě! Muselo to být náročné, ještě s takovýma zdravotníma komplikacema…Napadlo mě, jestli bys nechtěla napsat článek o nějakých tipech na učení, co ti třeba pomáhá a co používáš. Já za sebe můžu doporučit pořádný diář, kam si všechno přehledně rozplánuju – to je za mě první krok k úspěchu. Nebo ještě lépe mít v pokoji nástěnku, na které to budu mít pořád na očích. Teď mi naši koupili jednu kombinovanou nástěnku a je super, určitě ji můžu doporučit. Potom mi pomáhá taky spousta zvýrazňovačů a dobře se vyspat.

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Březen s deníkem Tam a zpět 018

Duben 15, 2018

Další článek

Co jsem četla | Cabin Porn

Červen 13, 2018