Hi. Don’t be racist. Thanks.

Leden 8, 2017Šárka
Je mi z toho všeho smutno.


Každý z vás určitě zaznamenal, že se v posledních týdnech řeší černoch, který se objevil v letáku Lidl. Nedalo mi to a koukla jsem se na facebookové stránky zmíněného obchodu. Vyskočilo mi tam hned několik komentářů, ze kterých mi bylo smutno a styděla jsem se za to, že jsem Čech.

Žijeme ve 21. století, kde se homosexuálové berou jako normální lidé. Dokonce i lidé, kteří mají jinou barvu pleti, jsou úplně stejní, jako jsme my. Bohužel se najde pár lidí, kteří s tímto faktem nesouhlasí. Díky této kauze jsem zjistila, že jsem se mýlila. Těchto lidí se v roce 2017 najde opravdu hodně. 
Někteří lidé se dokonce cítili pohoršeni, že se v českém letáku objevil model, který nebyl běloch. Dokonce psali příspěvky o tom, že teď začnou chodit do jiného obchodu. Lidé, kteří psali rasistické příspěvky, se považovali za ty ublížené. Ale neuvědomili si, že ubližují lidem, kteří mají kvůli pleti problémy ve společnosti. 
Četla jsem rozhovor právě s tímto modelem. Jmenuje se Dia. Jak jsem se dočetla, v poslední době se potýká s nepříjemnými situacemi. Například ve vlaku na něj lidé hnusně koukají, nebo dokonce poslouchá přihlouplé komentáře. Neumím si představit, že bych se s tímhle potýkala každý den, když bych někam šla. 
A právě tento muž, na kterého u nás lidé nadávají a píší odporné komentáře, předváděl oblečení pro Pradu a mnoho dalších známých značek.

Kdyby se v letáku objevil Usain Bolt nebo Will Smith, Češi by začali šílet a byli by nadšení. Někteří lidé by začali kvůli tomu nakupovat v Lidlu. Nikdo by nikoho neurážel. A teď mi řekněte, proč? Protože jsou mnohem známější? Nebo jsou Češi v některých případech slepí? Je to zvláštní.

Objevily se tu i případy, kde někdo psal, že Lidl podporuje migraci. Panebože. To mi chcete říct, že i televize Nova podporuje migraci, protože moderátor Rey Koranteng není běloch? Zamyslete se nad tím, co píšete. Některým lidem to může hodně ublížit.

Souhlasím, že někdo může mít strach, když se ve světě děje tolik nešťastných událostí. Ale to už je debata o něčem jiném.

Tohle všechno jen poukazuje na to, že někteří lidé nemají nic lepšího na práci, než všude hledat nějaké chyby a řešit je.

A teď se ptám svých čtenářů. Jaký na to máte názor vy?

Komentáře (13)

 • Primadonna Girl

  Leden 8, 2017 at 11:16

  Mi přijde, že lidé mají "příliš" času a proto řeší úplně všechno a ještě s nenávistí na rtech. Loni o Vánocích se zase amerika bouřila, že měl Starbucks červené kelímky a přišlo jim to nekřesťanské, pak zase, že Beyonce a Coldplay v klipu zneucťují indickou kulturu a teď tohle. Lepší tyhle diskuze nečíst a žít tak, jak nejlépe to člověk dovede 🙂

 • Vera Paradis

  Leden 8, 2017 at 18:03

  Tak týmto článkom si si ma získala! Teším sa na ďalšie a čo sa týkka rasizmu som proti ale to čo sa momentálne deje vo svete je naozaj iná téma
  http://www.veraparadis.com

 • Saja Frey

  Leden 9, 2017 at 14:12

  Ja niekedy až nechám, ako dokážu byť ľudia krutí k niekomu, kto je tmavšej pleti. Dobre, je to iné, keby vidíš napr. cigánov v Košiciach, tam je to naozaj strašné, ako žijú, ako sa správajú, človek sa bojí, či mu niečo ukradnú, lebo tam je to od nich normálne. Ale poznám aj veľa slušných Rómov, ktorích všetci odsudzujú a porovnávajú ich s ostatnými cigánmI. Takisto niekto zbadá černocha a hneď och odsudzujú za ich farbu pleti. Človek by si myslel, že čím sa všetko viacej vvyvíja, aj ľudia budú múdrejší, ale práve naopak. Smutné.

  Giveaway o balíček produktov v hodnote 100€

 • Michaela Šorelová

  Leden 9, 2017 at 17:30

  Skvělý článek! 🙂 Já si připadala jak poposunutá o pár desítek let zpět, když jsem to četla. Nepochopim ty lidi. Fakt ne. .-.
  Mr. Kev

 • SVĚTOBĚŽCI

  Leden 10, 2017 at 17:06

  Já jsem z toho byla popravdě úplně v šoku, říkala jsem si, jestli jsme na tom jako národ až tak špatně (tím samozřejmě nemyslím všechny že), nebo co se to proboha děje. Naprosto s tebou souhlasím, na druhou stranu po přečtení některých těch hrozně "smysluplných" komentářů mi bylo až do smíchu, hloupost některých lidí mě tak nakonec pobavila.
  http://svetobezci.blogspot.cz/

 • Terezah-style

  Leden 10, 2017 at 18:50

  Oni si ty naši "vlastenci" hold budou muset zvyknout že na Zemi nežijí pouze oni. Je mi z těch komentářů špatně ale v duchu se směju jak jsou někteří lidi tak vymaštěný že se rozčilují nad pouhým letákem z Lidlu, takovýhle lidi jsou pro naši zem zlo a ne nějaký černoch který toho oproti jiným dokázal daleko víc.

 • Nikol

  Leden 10, 2017 at 18:53

  Tohle šlo nějak mimo mě. Zdá se mi, že jsem o něčem takovém zaslechla ve škole, ale protože mě moc nezajímalo, že je nějaký černý kluk v Lidlu tak jsem se o to dál nezajímala. Mrzí mě, že se v naší společnosti vyskytují osoby, které nemají pro podobné věci pochopení… Krásně jsi to v článku vystihla.
  MY COZY CORNER

 • sarushef

  Leden 14, 2017 at 10:16

  Nevím proč, ale beru tohle prostě jako samozřejmost 😀 prostě jsem se nějak nepozastavovala nad tim, proc by v tom letaku nemel byt, nebo to mel byt problem. Cela kauza mi prijde spis smesna.

 • Sova

  Leden 16, 2017 at 18:09

  Je to opravdu smutné a touto vlnou, která se šíří po internetu, ale i v televizi a jinde mezi lidmi … vzniká čím dál tím větší panika a nedůvěra i u lidí, kteří nikdy dřív takové věci neřešili … nejsmutnější na tom je, že se nikdo nepoučil z toho, co už tu jednou bylo a vesele se vracejí ke zlu, které se může jedině vymstít…

 • Šárka K.

  Leden 16, 2017 at 21:32

  Děkuju! 🙂 Bohužel někteří lidé očividně pořád žijí v té starší době a nedokáží respektovat druhé.

 • Šárka K.

  Leden 16, 2017 at 21:34

  Naprosto souhlasím! Někdy mi připadá, že si někteří lidé myslí, že jsou jediní na této Zemi.

 • Šárka K.

  Leden 16, 2017 at 21:36

  Děkuju! 🙂 Snad někteří lidé dospějí a nebudou řešit takové nesmyslné věci.

 • TerryMay

  Březen 29, 2017 at 18:01

  Podle mého takovéto kauzy komentují lidé,kteří jsou spíše starší a zarytí kritici nebo jsou jen hloupí.Musím říci,že jsem se také styděla za svůj původ,když jsem se o této věci dozvěděla.

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Rok 2016

Leden 2, 2017

Další článek

This is us

Leden 22, 2017