Deset dnů s Ondrou v Praze

Prosinec 10, 2017Šárka
Praxe v pražské knihovně, vánoční Praha a naše první společná domácnost s Ondrou.
 

Když se Ondra na konci září odstěhoval do Prahy a mně ve škole řekli, že nás v listopadu čeká praxe, oba jsme začali přemýšlet nad tím, že bych si jí mohla zařídit tam. V květnu jsem totiž měla špatně zkušenosti v knihovně u nás ve městě a odmítala jsem tam znovu nastoupit. Celých deset dnů mi bylo totiž předhazováno, jak jsem si vybrala špatnou školu, že mě nikde nevezmou a na vysokou se nedostanu. Domů jsem chodila smutná, protože tyto věci jsem poslouchala každý den a mému sebevědomí to zrovna moc nepomáhalo. Proto jsem se rozhodla, že tentokrát si tu praxi v Praze vyběhám. Zařizování to bylo nekonečné, ale nakonec vše dobře dopadlo a 20. listopadu jsem zamířila na pobočku Ládví.
Abych řekla pravdu, tak jsem první den nebyla vůbec nervózní. Většinou dokážu být hodně ve stresu, když jdu někam, kde nikoho neznám a je to pro mě důležité. Tentokrát jsem se tam těšila a byla jsem v klidu. Když jsem později poznala kolektiv v knihovně, měla jsem radost, že jsem šla právě sem. Každý den jsem se na praxi těšila, všichni jsme si rozuměli, pořád bylo co dělat a všechno mi dostatečně vysvětlili. Díky této praxi jsem si i poprvé řekla, že bych ve velké knihovně klidně i pracovala. Překvapilo mě, kolik lidí v dnešní době ještě chodí do knihovny. Chodí si tam sednout, číst si, nebo přijdou s kamarády a povídají si. Je to úplně jiné než v menších městech. Moc jsem si tuto praxi užila a mrzelo mě, že netrvala dýl. Ráda bych se tam v budoucnu vrátila.
 
A jak dopadlo bydlení s Ondrou? Řekla bych, že jsme to zvládli až moc dobře. Sice jsem byla na praxi přes odpoledne, a tak jsme se vídali jen ráno a večer, ale myslím si, že to vůbec nevadilo. Vždycky jsme si to spolu večer užili. Pustili jsme si film, najedli se, povídali si a bylo nám spolu hezky.
Druhý týden v úterý, kdy se našel trochu čas, jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na vánoční trhy. Každý rok se na tyto trhy těším a neumím si představit, že bych žádné letos nenavštívila.
Vždy jsem na vánoční trhy chodila s rodiči a bylo pro mě zvláštní, že je vedle mě někdo jiný. Někdo, kdo mě drží za ruku, usmívá se na mě a dává mi vždy pořádnou pusu. Uvědomila jsem si, že mám někoho, kdo se o mě stará, rozmazluje mě a dokáže mluvit klidně celý den a vůbec mu nevadí, že moje povaha je introvertní a jsem občas uzavřená a nechce se mi mluvit. Přemýšlela jsem nad tím, že bych nikdy neřekla, že zrovna s ním budu stát v Praze, užívat si vánoční atmosféru, koukat na něj a říkat si, jak moc jsem s ním šťastná a spokojená. Je mi s ním hezky a za tenhle pocit bych nikdy nic nevyměnila. 

 

 

 

 

Komentáře (6)

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Co se děje?

Prosinec 6, 2017

Další článek

Rok 2017

Prosinec 24, 2017