Co jsem četla | Šlehačková oblaka

Červenec 12, 2018Šárka
Moje první recenze o knize, která byla pro mě tak trochu zklamáním.

Blog Terezky sleduji již nějakou dobu, a jakmile jsem se dozvěděla, že jí vychází kniha, musela jsem ji mít doma. Nakonec jsem ji dostala k Vánocům. Ovšem díky maturitě jsem se k ní dostala až teď o prázdninách. Všude jsem četla samé kladné recenze a chválu. Nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu i já. Po náročném období konečně nastal ten čas a já si knihu konečně začala číst.
„Slzy se rozbíjely o smradlavou žíněnku, mně se pomalu odkrvovala noha a do toho všeho jsem si vzpomněla, že mě následující den čeká první den v práci.

Jelikož mám články od Terezky ráda a čtou se mi dobře, nečekala jsem, že by se mi její kniha těžce četla nebo se mi dokonce nelíbila. Prostě jsem si byla jistá, že se mi kniha bude líbit a bude patřit mezi ty, ke kterým se ráda vracím. Avšak přišlo zklamání. Asi jsem divná, nebo nemám vkus, ale mě kniha nezaujala. Dokonce se musím přiznat, že jsem ji nedočetla do úplného konce. Skončila jsem asi 70 stránek před koncem a dál jsem se bohužel nedostala. Nešlo to, věty se mi špatně četli, vlastně mě nezaujalo ani to, o čem Terezka psala. Asi jsem od knihy čekala mnohem víc, když jsem všude četla samé chvály. Čekala jsem, že mě kniha bude motivovat a budu si chtít splnit všechny mé sny. Tuhle práci ale odvedly jiné knihy mnohem lépe.
„A cítila jsem v sobě ten nádherný a sladký pocit, který se dostaví pokaždé, když dokážete něco, z čeho máte opravdu veliký strach.
Rozhodně nemám v úmyslu Terezky knihu nějak extrémně kritizovat, přeci jen každý máme jiný vkus a každého zaujme něco jiného. Já jsem ale zjistila, že zůstanu u jejího blogu, kde mi její články sedí a baví mě. Avšak abych knize úplně nekřivdila, tak musím říci, že se objevily pasáže nebo věty, které se mi líbily. Ale bylo jich opravdu jen pár.

Jaký názor máte vy na Šlehačková oblaka?

Pokud byste si chtěli udělat vlastní názor na Šlehačková oblaka, tak nejlevnější cenu knihy naleznete na Srovname.cz.

Komentáře (1)

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Co jsem se naučila za 20 let

Červen 17, 2018

Další článek

Cestování s Ondrou I.

Červenec 14, 2018