element ohně s vědomím konce

Co jsem četla | Element ohně

Prosinec 10, 2018Šárka

Dostala se mi do rukou zajímavá kniha od české autorky Molly Crow. Naše spolupráce mě velmi potěšila, protože moc ráda podpořím české autory. Navíc jsem byla zvědavá, jak mě tato kniha zaujme, jelikož se jednalo o žánr, který jsem dlouho nečetla, protože se v poslední době zaměřuji na motivační knihy nebo knihy, které vám do života něčím přispějí. Pojďme se podívat v krátkosti na obsah. Proč v krátkosti? Protože bych vám nerada prozradila všechny detaily knihy. Chtěla bych, abyste z knihy byli překvapení tak, jako já.

 
„Byl to už téměř rok, co se mi podařilo uniknout z rodinného hnízda do vlastního bytu. Přesto se mi samota ještě neomrzela. Nejspíš za to mohla skutečnost, že jsem podvědomě věděla, že bych se na ně neměla příliš vázat.
 
Hlavní hrdinkou knihy je Sally, která je na první pohled obyčejná dívka. Ovšem tato obyčejná dívka má ale velké tajemství, které nemůže nikomu sdělit, je totiž element ohně. Díky tomuto daru prožila několik životů, ve kterých měla za úkol vyhubit lidstvo. Proč? Protože lidé zemi ničí, jsou jako paraziti, a právě ona a její další tři sestry (element země, vzduchu a vody) měli této zemi od nich pomoci. Sally byla v minulosti původcem několika velkých požárů, při kterých zahynulo mnoho lidí. Tento život se ji ale přestal líbit, a tak se rozhodla, že při tomto současném životě nikomu neublíží a bude se stranit lidem. Tohle poslední pravidlo by dodržela, kdyby se do jejího života nepřipletl milý kluk Brian. Díky němu začala cítit něco, co za celé své životy ještě necítila. Připustila si ho k tělu jako nikoho jiného a co víc, prozradila mu své tajemství, které o ní nikdo nikdy nevěděl. Jak Brian reagoval? Byl by schopen Sally opustit?
 
„Už ze zvyku jsem se hned vedle vchodu opřela zády o zeď a strčila si mezi rty cigaretu. Prst, který jsem použila jako zapalovač, jsem automaticky zakryla druhou rukou, takže by to pro náhodného pozorovatele vypadalo, že si chráním plamínek ze zapalovače před sfouknutím větrem.
 
Sally byla vcelku zvláštní postava. Ze začátku se přiznám, že mě hrozně štvala, protože už mě unavovala tím, jak moc Briana chtěla, ale zároveň si ho nechtěla pustit k tělu. Vždy jsem si říkala: “Sakra, tak už mu dej šanci!”. Joo, kdybych věděla, co nás čeká na konci knihy, rozhodně bych už říkala něco jiného. Brian, to je totiž jedno velké překvapení. A já byla taky pěkně naštvaná. 
 
„V klidu jsem dopíjela svou kávu a pozorovala, jak pravidelně oddychuje. Tvář měl uvolněnou.
Kniha mě zaujala hned na prvních stránkách. Samotnou mě to překvapilo, ale nemohla jsem přestat číst. Očekávala jsem fantasy, ale překvapivě se jednalo o love story s prvky fantasy. A abych řekla pravdu, na mě vždy love story fungovalo. Asi jsem klasická knihomolka. 🙂
Čtení jsem si moc užila, kniha byla skvělá. Zhltla jsem ji za jeden den a byla to po dlouhé době příjemná změna. Rozhodně doporučuji všem. A jestli si říkáte, že vás knihy od českých autorů moc nebaví, tak mi věřte, že tato vás bavit bude. 
 
Moc děkuji autorce za poskytnutí výtisku.
 

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

počítač

Kam se poděla stará dobrá soutěž Czech Blog Awards?

Prosinec 2, 2018

Další článek

element ohně s vědomím konce

Vánoční soutěž

Prosinec 10, 2018