Co jsem četla | Cabin Porn

Červen 13, 2018Šárka

Balzám na duši – přesně takhle bych nazvala knihu s kouzelnými chatkami, po které jsem pokukovala několik týdnů. Nakonec jsem knihu dostala od Ondry k výročí a mohla jsem si ji prohlížet s pocitem, že je jen moje a můžu si ji kdykoliv vytáhnout z mé knihovny.


„V této knize najdete přes 200 chatiček, které jsme pro vaši inspiraci pečlivě vybrali z našeho archivu.
Jaká tahle kniha je? Při psaní tohoto článku vlastně zjišťuji, že nemám o knize moc co psát. Byla až tak špatná? Vůbec ne. Spíše ve mně vyvolala takové pocity, o kterých si myslím, že jsou mnohem zajímavější, než popsání knihy. Mě, jako čtenáře, by zajímalo, co určitá kniha v lidech vyvolala. A právě tento kousek ve vás vyvolá tolik krásných pocitů, že už jen kvůli tomu ji musíte mít doma. Kniha vás pohladí po duši. Díky nádherným fotografiím začnete sami toužit po nějaké malé chatce, ve které budete trávit volný čas. Máte chuť jít do přírody, vnímat čerstvý vzduch a především užívat si ten klid, který vás v takových místech čeká.


Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až jej vybudujeme.“
Při prohlížení knihy jsem si představovala život v jedné z chatek, snila jsem. Snila jsem o tom, jak jednou takovou chatku s Ondrou budeme mít. Jak bude vypadat, jak se každé ráno probudím vedle Ondry a z okna uvidím jen samou přírodu, jak si dáváme snídani na terase, posloucháme ranní zpěv ptáků a je nám krásně. Držíme se za ruce, chodíme na procházky po lese, já fotím, on povídá a užíváme si každého momentu na kouzelném místě. Takové snění je kouzelné. Myslím si, že každý by měl snít, je to něco, co náš život doplňuje, dělá ho něčím krásnější.

„Potřeboval jsem odlehlý kousek země, kde by všechno bylo možné.

Ale abych se dostala také k obsahu knihy, tak vám pár stránek přiblížím. V knize najdete především fotografie než nějaký rozsáhlý text, ale to vám příliš vadit nebude, věřte mi. Fotografie vám všechen text tak trochu vynahradí. 
Z 200 chatiček, které v knize najdete, se zastavíte u deseti z nich a dozvíte se celý jejich příběh a především příběh jejich majitelů či autorů. Krásné jsou na tom jejich zkušenosti, nápady, a především jejich životní příběhy.

Je to krásná inspirující kniha a myslím to vážně, pořiďte si ji domů.


Nejlevnější cenu knihy Cabin Porn naleznete na Srovname.cz.


Komentáře (2)

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Já a maturita

Květen 24, 2018

Další článek

Co jsem se naučila za 20 let

Červen 17, 2018