Cestování s Ondrou II.

Srpen 12, 2018Šárka
Naše cesta teď směřovala do Česka.

 

 

Po klidné noci v penzionu jsme ráno v 9 hodin nasedli do auta, zajeli si do jedné vesničky pro jídlo a zastavili jsme na poli, kde jsme si vychutnávali výhled a snídani. V průběhu snídaně jsme naplánovali naši další cestu. Český Krumlov, město, ve kterém jsem zatím nikdy nebyla. Ondra mi ukázal pár fotek krumlovského zámku, který chtěl navštívit a já nemohla nic než souhlasit. Vypadalo to nádherně.

 


Při příchodu na krumlovský zámek jsme viděli dvě medvědí slečny, které se chladili ve stínu. Dále jsme pokračovali až na vyhlídkovou věž, kde jsme měli možnost si celý Český Krumlov prohlédnout. Cesta na věž byla trochu složitá, protože byli všude nízké stropy a prahy, takže jsem s mými 176 cm byla furt pokrčená a Ondra mi hlásil zepředu, kde je to nízké a kde ne. A to on je jen o kousek menší než já. Poté následovala poslední ulička, která ovšem byla tak uzounká, že jsem musela překonat svůj strach z úzkých prostorů. Všechno jsem naštěstí zvládla a následně jsem se mohla kochat krásným výhledem.

Po vyhlídce jsme s Ondrou zašli do malé kavárny, která se nacházela v areálu zámku. Také jsme navštívili výstavu obrazů Alfonse Muchy, která se nám moc líbila.

 


Další zastávka: České Budějovice. Naším hlavním cílem v tomto městě byl oběd. Prohlížet si město se nám moc nechtělo, takže jsme se jen najedli a zamířili jsme na zámek Hluboká.


Na zámku Hluboká jsem byla jako malá, ale moc jsem si toho z návštěvy nepamatovala. Proto mě potěšilo, že jsme si tam s Ondrou udělali cestu. Ta obrovská zahrada je totiž překrásná a já bych si tam nejradši vzala piknikový koš, vychutnávala si ten pohled na všechny ty květiny a především na ten nádherný zámek, který máte hned před očima. Jedním slovem dokonalost.Nakonec jsme se ubytovali na tři dny u mé babičky na Vysočině. Klidná vesnička, navíc Ondra využil bazén v těch příšerných vedrech (na mě byla voda moc studená, ale jednou jsem tam vlezla) a ta největší výhoda byla ta, že bylo vše kousek. Za půl hodiny jsme se dostali do Pelhřimova a do Jihlavy. A těmito městy náš výlet také skončil. 


Shrnutí celé naší dovolené? Naše první dovolená byla perfektní a klidně bych si ji zopakovala znovu. Už jenom kvůli tomu, že skoro týden byl Ondra jen se mnou a ani jeden jsme neměli žádné povinnosti. Byli jsme to jen my dva, auto a cesta před námi. 


Moc ti děkuji. 
 
 

Komentáře (1)

  • Jane Hepburn

    Srpen 19, 2018 at 07:17

    To ste sa mali určite super!! V Krumlove som bola už dvakrát, no na zámok sa nám nikdy nepodarilo ísť, takže by som sa tam určite ešte raz pozrela. Celkovo sa mi to mesto veľmi páči. A na Hlubokej som pred pár rokmi bola. Tiež ma to miesto okúzlilo.

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Co jsem četla | Továrna na sny

Červenec 21, 2018

Další článek

Všude samé změny

Prosinec 1, 2018