Jaký byl Canon ZOOM 2019

Červen 14, 2019Šárka

S Ondrou jsme se po dlouhé době vydali na akci. Opět to byla akce, kterou jsme spolu navštívili poprvé. Co jsme ale oba dva ocenili, bylo hlavní téma, které bylo věnováno fotografování. Jelikož rádi s Ondrou fotíme, nemohli jsme Canon ZOOM 2019 vynechat.

Jak jsme se k této akci ale vlastně dostali? Potěšilo mě pozvání, které jsem od pořadatele dostala, sama jsem totiž nevěděla, že se něco takového v ZOO v Praze koná. Nejdříve hrozilo, že akci s Ondrou bohužel nestihneme, protože oba dva máme tyto týdny pracovní a do práce se přeci chodit musí! 🙂 Nakonec se vše ale vyřešilo a my tak mohli akci navštívit alespoň na pár hodin, za což jsem byla opravdu moc ráda.

Ihned po příjezdu před ZOO si Ondra vytáhl foťák a začal s nastavováním. Dlouho nefotil, teď na to nemá moc čas, tak se zase musel dostat do profesionální pozice fotografa a připomenout si základní věci. V jednu chvíli se do toho ponořil tak, že s ním byla i složitější komunikace. No prostě chlap, nestíhá více věcí najednou… 😀

Hned u vchodu stál první a především hlavní stánek, ve kterém jste se zaregistrovali, aby se vědělo, že jste účastníky akce. Zároveň jste dostali takovou tu pěknou kartičku na šňůrce s logem Canon, to bylo zase něco pro mě, měla jsem z ní fakt radost. 😀 Na tomto stanovišti jste dostali veškeré informace a mapku, abyste věděli, kde všude stojí stánky s objektivy, které si můžete vyzkoušet. Také se zde odevzdávali fotografie do soutěže, které se mohl zúčastnit opravdu každý. Měli jsme 40 minut na to, abychom s Ondrou vyfotili nějakou pěknou fotku a dali ji do soutěže, než bude ukončeno přihlašování. Nakonec se soutěže zúčastnil jen Ondra, protože já jsem si ten nejlepší objektiv odvezla domů při postupném stěhování zpět do Aše, abych měla doma věci, které během prázdnin budu potřebovat. No mrzelo mě to, co vám budu povídat, zrovna při minulé návštěvě jsem nafotila fotky plameňáků (můžete se podívat na konci článku), které se vážně povedly. Ale co se dá dělat, tak snad příště.

Po focení jsme si nechali vyvolat dvě fotografie, které měli účastníci v rámci akce zdarma. A jak jistě víte, mám raději tištěné fotografie, na kterých jsou zaznamenány vzpomínky. To mi připomíná, že budu muset v létě opět vytáhnout ten můj analogový foťák po dědovi. Dokonce je v něm ještě film z minulého roku, to bude překvapení, až zjistím, jaké fotky jsou v něm uložené.

Co jistě ocenil každý fotograf, byla možnost vyčištění čipu ve foťáku zdarma a dárkové tašky, které jste dostávali na konci akce. V tašce jste totiž mohli najít čistící ubrousek, který se nikdy neztratí a využije ho snad každý.

Nakonec jsme akci zakončili pivem a párkem v rohlíku. Pivo bodlo při tom příšerném vedru, které odpoledne bylo. Obdivuji fotografy, kteří tam byli již od rána, protože já si to představit neumím. Když jsme s Ondrou chodili po ZOO, snažil se fotit fotky a já se za ním plazila a lila do sebe studené pití. Ovšem nejvíc trpěla pravá část mého obličeje, kterou jsem si v průběhu minulého víkendu stihla už spálit. Výjimečně jsem dobrovolně seděla na sluníčku a hned se mi to vymstilo. Jelikož jsem se nenamazala opalovacím krémem a jsem bílá jako stěna, ráno jsem vstala s opuchlou a rudou pravou tváří. Spálila se mi totiž jen jedna půlka. To se může stát asi jen mně. 😀

No a jak bych na závěr ohodnotila celou akci? Bylo to parádní, tohle byla moje první fotografická akce, takže jsem byla opravdu nadšená. Budu doufat, že příští rok stihneme přijít dřív, abychom si to užili do posledního puntíku. A co vy? navštívili jste také tuto akci, nebo o ní slyšíte poprvé? Během příštího léta hlídejte stránky Canonu, abyste neprošvihli termín na příští rok! 🙂

Zoo Praha

Zoo Praha

Zoo Praha

Komentáře (3)

 • Lucka Stefani

  Červen 15, 2019 at 09:54

  Musela to být super akce, z článku mám pocit, že se to organizátorům povedlo 🙂 Ty fotky plameňáků jsou opravdu super, škoda že jsi ten objektiv neměla. Tak třeba příští rok zaválíš! 🙂

  1. Šárka

   Červen 15, 2019 at 10:15

   Byla to parádní akce. 🙂 A děkuji za pochvalu, snad to tedy příští rok vyjde. 🙂

 • excessivemind

  Červen 16, 2019 at 21:15

  Tak to je supr, že jste nakonec akci navštívili. Taky jsem nevěděla, že něco takového existuje a je to skvělé. A mimochodem, pěkné fotky!

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Dívka držící knihy

Můj první Svět knihy 2019

Květen 18, 2019