Používá technologii služby Blogger.

Cestování s Ondrou I.

by - července 14, 2018

Červen utekl jako voda a konečně nastal první týden v červenci.
Ondrovi jsem už před rokem, když jsme spolu začínali chodit, básnila o tom, jak moc bych chtěla jen tak sednout do auta, jet a občas se zastavit na místech, které nás při cestě zaujmou. Ovšem to jsem netušila, že se toho Ondra chytne a bude mi chtít tohle moje malý přání splnit.

Nakonec se rozhodlo, že první týden v červenci pojedeme na naši první společnou dovolenou. Veškeré plánování jsem nechala na Ondrovi. Sám mi chtěl udělat překvapení, takže jsem do posledního týdne skoro ani nevěděla, kam pojedeme. Jediné, na čem jsme se domluvili, bylo to, že zamíříme na Vysočinu za mojí babičkou, kde přespíme pár dnů.

Naše cesta vedla přes Německo. Ještě před naším výletem jsme měli za úkol jet až skoro k Rakousku. Cesta nám trvala asi 5 hodin. I když původně nebylo v plánu, že naše cesta povede tak daleko, nelitovala jsem. Německá příroda je něco úžasnýho. Všude samé výhledy, lesy a krásné rodinné baráčky. Po cestě jsme se kochali okolím a žasli jsme, jak je to tam kouzelné.Po splnění našich úkolu jsme zamířili do motelu, který se nacházel na Šumavě a měli jsme zde rezervovaný pokoj. Proč zrovna na Šumavě? Protože právě tenhle motel se nacházel kousek od hranic a my jsme to měli asi 15 minut cesty do našeho dalšího cíle - Neuschönau. Přesněji tedy do Bavorského lesa na stezku mezi korunami stromů a do německého národního parku. Park je speciální tím, že se můžete volně pohybovat mezi některými zvířaty. Zároveň je to vedené jako taková menší Zoo.
Nejblíže k nám šli divočáci, kteří jedli kousek od nás a dokonce v jednu chvíli chodili i za námi.


Za celý den jsme ušli asi 13 kilometrů. Ke konci dne jsme už začínali být unavení a v parku jsme se modlili, abychom byli už u auta. To jsme ale netušili, že náš ještě čeká pár kopců.
Asi v 8 večer jsme přijeli na motel a unavení jsme padli do postele. Za dnešní den jsme toho stihli strašně moc. A bylo to krásný.

A o tom, jak jsme cestovali po Česku, si počtete v příštím článku.

Mohlo by se ti líbit:

8 komentářů

 1. Prekrásne fotky! Musel to byť krásny výlet. Tá vyhliadka vyzerá super!
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, byl to krásný výlet. Moc jsem si ho užila. Klidně bych jela na další. :D :)

   Vymazat
 2. To vyzerá prekrááásne! Teším sa na ďalší článok :) toto miesto nepoznám, ale hneď by som sa tam rada pozrela :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podobné místo je myslím i na Šumavě a dokonce i na Slovensku. Akorát tam asi není ten park se zvířátky. :)

   Vymazat
 3. Krásné fotky a hlavně úžasná příroda a místo :) Tenhle nápad jet kam se vám zlíbí a zastavit, když vás něco zaujme se mi líbí:)

  OdpovědětVymazat
 4. V jižních Čechách a na Moravě se mi moc líbilo, byla jsem tam s bývalým přítelem na naší první společné dovolené a moc ráda na to vzpomínám :) Příroda, lidé a vzduch jako by tam byl úplně jiný než už u nás na severu. Krásné fotky! <3

  OdpovědětVymazat
 5. Kvalitní a krásné fotky. V jednoduchosti je krása:) Ta příroda vypadá lákavě, moc ráda bych zase někam vycestovala. Tentokrát ne do Paříže, ale do hor. No co si budu nalhávat.. nejvíce bych chtěla k moři. Příští rok plánujeme s kamarády Island. Ale není to nejlevnější záležitostí, tak snad se to povede♥
  Děkuji za inspiraci na výlet=)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky! V jednoduchosti je krása. Děkuji za inspiraci k výletu! Hned bych také někam zase jela! ♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi neuvěřitelnou radost! :)