Používá technologii služby Blogger.

Můj maturitní ples

by - března 16, 2018

Den to byl opravdu náročný, ale nakonec vše dopadlo dobře.

Když jsem po obědě dorazilo do sálu, kde se náš ples měl konat, stála jsem a přemýšlela jsem nad tím, že za pár hodin tudy budu procházet v šatech a půjdu si pro šerpu. Moment to byl pro mě nepředstavitelný.

Během celého dne se objevilo spoustu překážek. Například aranžéři napsali špatně zkratky tříd na všechny plakáty a programy. Muselo se vše na poslední chvíli předělávat, ale nakonec vše zvládli. Potom se také objevil problém u kadeřnice, u které jsem byla objednaná už dva měsíce dopředu, no bohužel mi na místě, řekla, že mě v sešitě někdo vyškrtl, takže objednaná nejsem. Naštěstí mi řekli, že mě vezmou, že je to jejich chyb. Následovně mě paní majitelka odmítla učesat, protože jsem jí řekla svou představu a upozornila na to, že nechci natáčky, ale chci natočené vlasy kulmou. Znám své vlasy a mám určitou představu svého účesu. Nakonec mě tedy učesala její dcera, která byla ochotná mi vyhovět. Účes dopadl podle mých představ. Naštěstí.

Po těchto problémech, kdy jsem ze všeho byla akorát vystresovaná, jsem přišla k nám do šatny a řekla jsem si, že už se ničím vystresovat nenechám. Nechám vše plynout a užiji si celý večer naplno.

Nastal večer a sál se začal plnit návštěvníky. Bylo plno, dokonce jsme měli i vyprodáno. Myslela jsem si, že budu jako introvert nejistá mezi tolika lidmi, ale překvapivě jsem byla naprosto uvolněná.
Hned na začátku plesu mě čekal proslov s kamarádem z druhé třídy. Až na to, že se mi příšerně klepaly nohy, jsme to zvládli perfektně. Nevím, jak je to možné, ale pokaždé, když mám nějaký proslov, změní se mi hlas a každý mi říká, že by nepoznal, že to říkám já.
Následovalo předtančení, které jsme měli ve stylu 20. a 30. let - to bylo také téma celého plesu. Roman, který nám dělal choreografii, se objevil v davu hned naproti nás a snažil se nám radit. V tu chvíli se nám všem ulevilo a začali jsme si to užívat.

A co bylo dál? Abych řekla pravdu, vše se událo tak strašně rychle, že jsem plná zážitků, ale zároveň si něco nepamatuji. Třeba když mě táta odváděl pro šerpu, hrála v pozadí moje oblíbená písnička a moderátor říkal citát, který jsem si vybrala. Nevnímala jsem ani jedno. Naprosto jsem vypla, užívala si to a nevnímala okolí. Nakonec jsem až na videu zjistila, že mi písnička hrála v pořádku a moderátor nic nepokazil.

Celý večer byl kouzelný. Tancovali jsme, smáli jsme se, popíjeli jsme a prostě jsme si to užívali. Po celých 4 letech, jsme zapomněli na všechno, co se mezi námi spolužáky stalo a drželi jsme při sobě. Bylo to nádherný a tímto všem děkuji. Nikdy na to nezapomenu.

 


 Mohlo by se ti líbit:

7 komentářů

 1. Měla jsi opravdu nádherné šaty a moc ti to v nich slušelo ! :) Je vidět, že sis ples užila. Já ho měla minulý rok a taky jsem si ho velice užila bohužel to všechno skončilo a uteklo rychle než jsem se stihla rozkoukat. :D :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty šaty jsou nádherné, moc ti to slušelo:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně šaty jsi měla a super fotky!! :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 4. Krása!
  My sme ho tiež mali tento školský rok a celé ma to dojalo a veľmi rýchlo ten večer ušiel, čo bola vlastne dosť veľká škoda.

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné šaty a tobě to neuvěřitelně slušelo :) Krásné fotky!

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětVymazat
 6. S maturákem, co se týče vzpomínek, to mám úplně stejně :D Já sice měla maturák už před víc jak rokem, ale i tak na něj ráda vzpomínám :)
  A šaty jsi měla fakt nádherný!

  Karolína & Maličkosti ze života

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi neuvěřitelnou radost! :)