Používá technologii služby Blogger.

Analogové vzpomínky | 01

by - září 11, 2017

S nedočkavostí chodím do prodejny, kde má na mě čekat balíček se všemi fotkami. Vždycky mám obrovskou radost, když leží na pultě, já ho zaplatím a hned vytahuji všechny fotky, abych je konečně mohla vidět. Při každé fotce se musím usmívat, když si vzpomenu, jak vznikala, co se u ní zrovna dělo. Jsem ráda, že takto zachycuji všechny své vzpomínky, které si můžu kdykoliv prohlédnout.

Jako každé prázdniny jsme na začátku srpna navštívili babičku s dědou na Vysočině. Po přivítání jsem po dlouhé době navštívila dědovo domácí muzeum. Nakonec jsem opět skončila u skleněné skříně, kde jsem s obdivem pozorovala staré fotoaparáty. Vždycky mě zajímalo, jak každý fotoaparát fotí. Nakonec jsem se odhodlala a zeptala jsem se, zda by děda jeden neobětoval a nepůjčil mi ho na vyzkoušení. Děda mi s radostí podal jeden funkční. Později jsem zjistila, že s ním dříve fotil a jedná se o ruskou zrcadlovku Zenit-E.

Naučit se s tímhle fešákem byl vcelku oříšek a stále je tu spousta věcí, které musím zlepšit a doučit se. Na takovém starém fotoaparátu nemáte nic automatického a vše si musíte nastavit ručně. Proto jsem první film - který byl černobílý - fotila jen na zkoušku, abych věděla, zda vše nastavuji správně.
Jakmile byl dofocený, poslala jsem ho hned na vyvolání. Mezitím jsem začala fotit na barevný film.
Později se objevil problém s první objednávkou a celý balíček jsem musela bohužel poslat zpět. Naštěstí mi Ondráš stihl všechny fotky z CD stáhnout do počítače a mám je alespoň prozatím v počítači. 
Hned druhý den mi přišly barevné fotky, které už mám naštěstí doma a jsou v pořádku.

Zenit-E tahám pořád s sebou, ať už jdu kamkoliv. S Ondrášem občas jezdíme na zajímavá místa, kde se dělají krásné fotky. Nakonec jsme se ale shodli, že nejlépe vypadají ty fotky, na kterých je nějaká osoba. Všichni v mém okolí jsou určitě nadšení. :D

A jak vlastně všechny fotografie dopadly? Pár jich sem přidám, ať se můžete pokochat. A nedivte se, že na většině fotek je Ondráš. Většinu prázdnin jsem byla totiž s ním. :)
PS: Jen vyčkejte na další článek s analogovými fotografiemi, bude jich víc. 
Taky jednou před objektivem, když ne za ním.

Moji oblíbenci. <3

PPS: Není tu náhodou nějaký odborník přes analogové fotoaparáty? Stále se mi objevuje přesvětlený pruh na některých fotkách. Jen nevím, jestli se mi nedostává světlo do zadních dvířek, nebo je to nastavením světla. Za jakékoliv rady budu vděčná! :)

Mohlo by se ti líbit:

6 komentářů

 1. Tak to je skvělý, že jsi vzala do ruky dědův starší fotoaparát, fotky z něj jsou naprosto kouzelné ♥

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 2. Fotky jsou nádherné, já na analog taky párkrát fotila, a dokonce i sama vyvolávala a strašně mě to bavilo! :) Expert nejsem, ale spíš bych řekla, že to bude tím zadním krytem než clonou. :/ Ale spíš si možná někam zajdi. :)
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem chtěla zkusit vyvolávat sama, ale nakonec jsem na to neměla odvahu. :D Jinak nevím, kam bych s tím zašla. Možná pro příště zkusím zadní kryt přelepit tmavou páskou a uvidíme, co se stane. :)

   Vymazat
 3. Moc hezké fotky. Já se momentálně učím se zrcadlovkou :D ale analogové fotky mají své kouzlo a časem bych se taky chtěla dostat ke zkoušení klasických foťáků

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi neuvěřitelnou radost! :)